O firmie

Ruch w każdym kierunku
Znamienita większość programów wyszkolenia strzeleckiego oferowanych na współczesnym rynku strzeleckim opiera się na – dosłownie strzelaniu w „betonowych butach”. Strzelec po przyjęciu takiej czy innej postawy strzeleckiej prowadzi ogień nie ruszając się z miejsca. Ewentualnie zejdzie do klęku, leżenia, wykona zwrot – wszystko w miejscu. Jeśli jest to kolejny poziom wtajemniczenia, to przejdzie się w nienaturalny (ale tak jak to robią specjalsi…) sposób do przodu czy do tyłu. Wszystko to tak naprawdę całkowicie oderwane od rzeczywistości.
Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ aby wykonywać strzelania i strzelać z wykorzystaniem ruchu we wszystkich płaszczyznach należy wcześniej przejść trudną i mozolną drogę, w trakcie której strzelec potrzebuje opanować min. techniczną i bezwzrokowa (wtedy kiedy jest to zbędne) obsługę broni i postaw strzeleckich. Wymaga to zaangażowania większego niż jedno czy dwa szkolenia.
W realnych sytuacjach czy też na zawodach strzeleckich (coraz częściej) cel nie stoi w miejscu, lecz przemieszcza się w wszystkich płaszczyznach i kierunkach. Mało tego – często narzuca strzelcowi swój plan działania, chociażby odpowiadając ogniem (na zawodach może jeszcze nie…), co wymusza ruch lub/i schowanie/ukrycie się strzelca.
U NAS NIE MA STANIA W JEDNYM MIEJSCU
Jeśli tylko istnieje potrzeba i możliwość, przemieszczaj się
Praktyka, nie drille
W CC4 nie ma również tak popularnego ostatnio strzelania wszelkiego rodzaju drilli. Uważamy, że generują one tylko i wyłącznie hurtowe zużywanie amunicji i nie wnoszą wiele użytecznego do nauki oraz samego strzelania. Wszak czy to tarcze na zawodach strzeleckich czy realni przeciwnicy nie ustawią się grzecznie w rzędzie i biernie będą czekały/czekali na błyskawiczny drill strzelca. Jedyne co może takie strzelanie to poprawić samopoczucia strzelca z nowego rekordu w danym „drillu”.
Przykładamy również uwagę do nauki i praktycznego strzelania z jednej ręki (głównie z broni krótkiej, ale i nie tylko…) – tak dominującej jak i wspomagającej. Świadomego wyboru takiego strzelania, a nie wymuszonego czy narzuconego.
Odpowiadasz za każdy pocisk
Kolejną naszą ideą jest skuteczność. Ważne jest to, jak szybko i skutecznie trafisz cel, a nie jak szybko strzelasz w jego kierunku. Odpowiadasz za każdy pocisk, który opuszcza lufę Twojej broni. Więc rób to świadomie, ściągaj język spustowy tyle razy ile potrzeba, nie tworząc przy tym zapory ogniowej czy wściekłej minuty. W życiu , czy nawet na zawodach nie posiadasz przy sobie nieograniczonej liczby amunicji.
Wysoki poziom bezpieczeństwa
Podstawą naszych szkoleń jest nauka bezpiecznego obsługiwania się bronią palną oraz bezpiecznego strzelania. Zwracamy uwagę na ubiór i wyposażenie, które to rzeczy również mają wpływ na bezpieczeństwo. W trakcie zajęć przyjmujemy zasadę, że jeden instruktor przypada maks. na 4 osoby strzelające, a strzelanie odbywa się wyłącznie na amunicji fabrycznej (wykluczona jest amunicja powtórnie elaborowana, również w sposób przemysłowy). Jest to podyktowane coraz częstszymi wypadkami z tego typu amunicją.
W przypadku prowadzenia treningu bezstrzałowego wszystkie egzemplarze broni palnej – tak instruktorów jak i uczestników posiadają wkładki uniemożliwiające wprowadzenie naboju do komory nabojowej. Instruktorzy posiadają uprawnienia KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy) oraz ratownictwa medycznego wraz z odpowiednim wyposażeniem.
Obniżamy Twój koszt wyszkolenia
Na naszych szkoleniach uczymy reżymu amunicyjnego, jednocześnie przykładamy dużą wagę do treningu bezstrzałowego. Dzięki temu obniżamy Twój koszt wyszkolenia i uczymy świadomego strzelania, a nie zalewania celu ołowiem.
Uważamy, że aby bezpiecznie i skutecznie nauczyć się strzelać z broni krótkiej nie potrzeba wagonu czy nawet wiadra amunicji. Wystarczy 1000 szt. amunicji – ok. 500 szt. na 4 szkolenia i ok. 500 szt. na 3-dniowe szkolenie scalające oraz metodyczny trening bezstrzałowy. Bardzo podobnie temat wygląda w przypadku broni długiej.
Aby wziąć udział w naszych szkoleniach potrzebujesz tak naprawdę minimum wyposażenia: broń, dwa magazynki, kabura i ładownica, amunicja, słuchawki i okulary ochronne. Jeśli tego nie posiadasz – zapewnimy Ci to. Pamiętaj, że wszelkie kolejne wyposażenie czy ubiór jest tylko dodatkiem do Ciebie a nie odwrotnie.
WYBRANE SZKOLENIA
W naszej stronie masz możliwość wygodnego wykupienia wybranego przez Ciebie szkolenia.
  • Pistolet Podstawy / wyrównanie
    550,00 
  • Medyk 1
    300,00 
  • ANTYMOBBING–ANTYSTRES–ANTYMANIPULACJA
    300,00 
Informacja o dofinansowaniu

Firma CC4 Radosław Rogowski uczestniczy w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie – Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości “Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pakiet przedsiębiorczość”, którego celem jest udzielenie wsparcia poszkodowanym przez COVID-19 przedsiębiorcom z sektora MŚP z województwa małopolskiego.Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Firma otrzymała grant w wysokości: 9000 zł

logotypy dofinansowanie